Selle suve Eesti džinnifestival toimub Kuressaares 3. augustil!

Kesklinnast kolisime selleks suveks sadamasse – GoSpa hotelli juurde ja Kaljas Hoppeti pardale. GoSpa restoranis valmib selleks puhuks džinnimenüü ja Hoppet pakub džinnikruiise.

2018. aasta suvel korraldasime Saare maal esimese Eesti džinnifestivali. Kohale tõime parimaid käsitöödžinne Eestist ja naaberriikidest, ning jagasime külalistega lugusid džinnide sündimisest ja sellest kuidas ise paremaid kokteile valmistada.

Lisaks Eesti džinnimeistritele reisisid juba eelmisel aastal saarele mitmete välistootjate joogimeistrid. Saaremaa on festivali kodukohaks, sest just siin kasvab enamus Eesti kadakapuudest – ja kadakas, teadagi, on džinni asendamatu koostisosa.

Džinnisõprade jaoks on festivalil igal aastal pakkuda midagi väga erilist – toome ise Eesti turule joogid, mida enne festivali siin ei olnud.

Gin

Lahhentagge, Peninuki, Mohni, Kyrö, Helsinki, Rivo Gin, Arctic Blue Gin, Boar Gin, Blossom Gin ja An Dúlamán osalesid esimesel festivalil, kas siis joogimeistrite tasemel, või kohalike esindajate kaudu.

Sellel suvel on Kuressaarde oodata lisaks neile jookidele veel mitmeid uusi džinne ja džinnimeistreid.

Kokteilid

Kas olete kunagi astunud maailma juhtivate miksoloogiabaaride hulka kuuluvasse baari ja häbenedes palunud džinni toonikuga? Mida oleks viisakam küsida, või mida pakkuda sõpradele? Kuidas valmistada suurepärane Negroni või Dry Martini?

Baarmenid ja -naised Eesti parimatest baaridest jagavad festivalil soovitusi kuidas valmistada täiuslikke kokteile.

Kadakas

Meretagune Saare maa on džinnisõprade jaoks nagu unistuste saar. Päike, meri ja kadakad – need kuuluvad ju iga eestlase suve juurde. Ja kus mujal seda nautida kui mitte Eesti päikese- ja kadakapealinnas!

Saaremaa randadel küpseb tuhandete ja tuhandete liitrite džinni jaoks kadakamarju -- need tuleb ainult kokku korjata!

Naudi parimaid jooke mida Eestis ja maailmast leida võib, ja veeda suve parim päev Eesti päikesepealinnas!