Helsinki Distilling Co

Blog

Kommenteeri
Meil on rõõm teatada, et džinnifestivalile tuleb maitsemeeli ergutama põhjanaabrite pealinnast Soome esimesi käsitöödžinni valmistajaid - The Helsinki Distilling Company.
Suurest maailmast ei leidu just mitu eestikeelset destileerimismeistrit - fotol olev Mikko Mykkänen, ettevõtte üks kolmest ambitsioonikast asutajast, lubab esineda festivalil kindlasti eesti keeles.

Tema meistriteos Helsinki Dry Gin on võitnud auhindu mainekal Berliini messil „Spirit of the Year ja konkursil „World Gin Awards“ anti joogile Soome parima džinni tiitel.
Soomlaste menukas toode on mõistagi valminud käsitööna, destilleeritud üheksast parimast taimest, mille seas on ka meie endi hinnatud põhjamaine pohl.

Lisaks annavad džinni unikaalsele maitsele suure panuse rikkalikud Balkani kadakamarjad, Hispaania apelsini- ja sidrunikoor, tilli- ja koriandriseemned, võhumõõga ja heinputke juured. Väheses koguses on kasutatud ka rooside kroonlehti, millel on kanda väga oluline roll. Tsitrusviljade, lillede ja põhjamaa metsade aroom annab Helsinki Dry Ginile ideaalse tasakaalu.

Tervikliku maitse saavutamiseks on džinn destilleeritud traditsiooniliselt 47 mahuprotsenti kangeks. Millestki nii erilisest loobuda oleks lausa patt.
Kui ikka veel kõhkled, kas peaksid kohale tulema, tee enesele asi lihtsaks ja osta pilet juba täna! 

Lisa kommentaar

Email again: